2017 dominujące trendy wśród strony www

Data dodania: 24.07.2017


Projektowanie stron szczecin

Moda dotyka wszystkich sfer naszego życia, także witryn internetowych i agencji projektowych. Sposób tworzenia designu stron www i kreowania zawartości ich spotyka się z różnymi trendami. Obecnie dominuje kilka, opisy znajdziesz poniżej. Trzeba przyznać, że użytkownicy Internetu bardzo mocno zwracają uwagę na to co widzą. Dlatego troska o wizualny przekaz jest istotna i nie wolno go zaniedbywać. Zwłaszcza współcześnie, gdzie prym wiedzie dobra i wyjątkowa grafika. To ona najczęściej zatrzymuje zainteresowanych na stronie i zwiększa Twoje szansę na pozyskanie nowych klientów, sukces i rosnące zyski.

Jakie nowinki będą królowały w 2017 roku?

  • Storytelling – czyli zastosowanie narracji wizualnych do sprzedaży różnego rodzaju produktów lub pobudzenia zainteresowania odbiorców danym wydarzeniem. Bardzo skuteczne posunięcie zastosowane już przez kilka znanych firm.
  • Fronty – ten graficzny element projektowania nowoczesnych witryn internetowych zdominuje niedługo rynek, ponieważ coraz większym uznaniem cieszy się minimalizm w tworzeniu ich zawartości
  • User Offboarding – wprowadzenie na stronę internetowa elementów, jakie będą przyciągały bardzo intensywnie uwagę odwiedzającego, do tego stopnia że nie zechce on oderwać od nich wzroku tak długo, aż ich do końca nie pozna.
  • Typografia – ważny jest dobór czcionek, ich kształt i kolor, a także rozmieszczenie poszczególnych słów na witrynie, stawia się na jakość – nie na ilość treści
  • Ruchome ilustracje – obrazki te będą miały bardzo dobre parametry techniczne, to grafika wyglądająca jak kadry wycięte z filmu – ten hit zdominuje witryny internetowe. Do ich zamieszczenia na stronie będą potrzebne zaawansowane programy graficzne, ponieważ jakość tego typu obrazków musi być wysoka.
  • Postawimy na wideo – pliki multimedialne będą coraz częściej wykorzystywane na stronach www zamiast slajderów znajdujących się w górnej części witryny. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ ludzi interesuje przekaz video. Obecnie mamy dużą tendencje użytkowników do zamieszczania filmików na portalach społecznościowych, zaczyna ona przenikać także na obszar witryn internetowych.

Powyżej opisane tendencje w kierunku, których będą projektowane strony internetowe w bieżącym roku powinny być uwzględniane przez agencje zajmujące się profesjonalnym tworzeniem witryn www. Należy jednak zachować umiar i nie decydować się na wszystkie z wymienionych trendów, bowiem połączenie ich może skutkować zniechęceniem potencjalnego odbiorcy. Dlatego najlepiej jest konsultować pomysły na design stron z specjalistami. Najlepszych znajdziesz w G2 TEAM. To tutaj powstają najlepsze strony internetowe.

Projektowanie stron wrocław