Czy content marketing to tylko artykuły?

Data dodania: 23.11.2017


Czym właściwie jest content marketing? Już wyjaśniamy – stanowi on jedną z możliwych strategii, która docelowo prowadzi do zdobycia nowych klientów, poprzez dobrą pozycję w wyszukiwarce. Jak znaleźć się na szczycie listy? Najlepiej postawić na publikację wysokiej jakości tekstów, które zaciekawią odbiorców. Myślisz, że content marketing to nudne teksty, które produkuje się masowo? Nic bardziej mylnego! Sprawdź, jak łatwo urozmaicisz stronę swojej firmy lub bloga.

technologia

Infografiki

Na pewno nie działasz w swojej branży od wczoraj i dobrze wiesz, co będzie interesowało Twoich potencjalnych klientów. Część tematów możesz ubrać w formę krótkich tekstów i dodatkowo opatrzyć je estetyczną grafiką, która przyciągnie uwagę. Czy wiedziałeś o tym, że przemyślana infografika przyciągnie kilkakrotnie więcej odbiorców, niż sam tekst? W sytuacji, kiedy zagadnienie jest rozległe i artykuł na ten temat byłby nużący – infografika jest doskonałym wyborem. Forma obrazka daje Ci całą gamę możliwości przedstawienia różnego rodzaju danych.

Strony internetowe Szczecin

Poradniki i artykuły eksperckie

Przygotowując dla klienta treści o charakterze poradnikowym lub eksperckim, możesz spowodować, że otrzyma on od Ciebie wartość dodaną, ponad produkt i/lub usługę. Jeśli uda Ci się zainteresować go branżowymi zagadnieniami, jest duża szansa, że tym chętniej będzie wracał na Twój portal. Wejdź w rolę prawdziwego eksperta i przekaż porcję wiedzy. Czy wiedziałeś o tym, że komunikaty marketingowe z wykorzystaniem wypowiedzi ekspertów, są określane jako bardzo dobra forma pozyskiwania nowych partnerów i klientów. Nie zapominaj jednak, aby użyty przez Ciebie język był przystępny dla odbiorcy.

O czym koniecznie powinieneś pamiętać przed publikacją?

Po pierwsze zwracaj uwagę na język, jakim będziesz się posługiwał – zbyt trudne słowa, specyficzne wyrażenia mogą zostać niezrozumiałe dla odbiorcy. Jeśli nie możesz ich wykluczyć – wytłumacz ich znaczenie w nawiasie lub poszukać prostszych synonimów. Po drugie – tekst musi być przyjemny dla oka – dużo lepiej będzie się go czytać, jeśli dodasz fotografie, wykresy lub inne elementy graficzne, które uatrakcyjnią przekaz. Po trzecie – powinieneś umożliwić odbiorcom kontakt z tobą, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, a Ty sprawnie odpowiesz na jego pytania.

Jakie treści są najbardziej atrakcyjne?

Ostatnio coraz popularniejsze stają się filmy z instrukcjami, a także relacjonowanie wydarzeń, których byliśmy uczestnikami. Pamiętaj jednak, że nie mogą one przytłoczyć widza swoją długością, który może poczuć się znudzony. Ponadto krótkie filmy generują mniej pracy dla Ciebie, a efekty wciąż są rewelacyjne. Kanały video wciąż rosną w siłę i posiadają naprawdę duży potencjał viralowy.

Strony internetowe Poznań

G2 TEAM Poznań

ul. 28 Czerwca 1956 r. 406
61-441 Poznań
M: + 48 503 545 368