Dylemat: prowadzenie bloga czy własna strona internetowa?

Data dodania: 24.07.2017


Projektowanie stron szczecin

Co jest lepszym rozwiązaniem, blog czy strona www? Tego typu pytania zadają sobie osoby nie mogące się zdecydować na jedną lub drugą aktywność w sieci. Zwłaszcza w przypadku poczatkujących pojawiają się one bardzo często. Okazuje się, że  wszystko zależy od Twoich celów, doświadczenia, budżetu i umiejętności. Przede wszystkim jednak liczy się sam oryginalny pomysł, to od niego zaczyna się wirtualną przygodę.

Wizytówka w wirtualnym świecie = strona internetowa

Jeżeli potrzebujesz wizytówki w Internecie to postaw na własną witrynę www. Oczywiście stworzenie jej zabierze trochę czasu, ale będziesz ostatecznie właścicielem profesjonalnie przygotowanej strony, której zadanie to reklamowanie Twoich usług lub produktów, pozyskiwanie rosnącej liczby klientów i zysków. Najlepiej udaj się do wyspecjalizowanej w tym temacie agencji internetowej. Duże doświadczenie w tworzeniu stron www posiada G2 TEAM gotowa podjąć każde wyzwanie. Przy witrynie ważne będzie wykorzystanie wiedzy z zakresu SEO, czyli pozycjonowania. Ponieważ ono zapewni Tobie, Twojej firmie i stronie wiele korzyści w tym najważniejsze takie jak zyskanie popularności i rozpoznawalności marki oraz rzesze klientów.

Blog i WordPress

Jeśli zdecydujesz się na prowadzenie bloga najlepiej, gdy rozpoczniesz swoja przygodę z skryptem WordPress, który jest otwartym oprogramowaniem. Łatwy w obsłudze i popularny, wyposażony w bardzo dużą liczbę darmowych szablonów. Możesz także zlecić to zadanie profesjonalistom z agencji internetowej. G2 TEAM pracuje również na WordPressie i uzyskuje bardzo dobre rezultaty. Zapoznaj się z portfolio agencji!

Dlaczego warto wybrać WordPress? Ponieważ jego obsługa jest dziecinnie prosta. Jeżeli potrafisz samodzielnie edytować teksty to zapewne dasz sobie radę również tutaj. Poza tym znowu pojawia się kwestia SEO. Google bardzo przychylnie podchodzi do blogów stworzonych w oparciu o tę platformę. Znacznie łatwiej jest je wypozycjonować zapewniając rosnącą liczbę odwiedzin internautów. Także ogromna społeczność zaangażowana w działanie skryptu to także duży walor. Wtyczki, umożliwiające różnego rodzaju rozszerzenia oraz prostota w modyfikacji są argumentami przemawiającymi na korzyść tego oprogramowania.

Reasumując, jeżeli zaczynasz swoja działalność w Internecie, nie posiadasz specjalistycznej, technicznej wiedzy, a Twój budżet nie jest zbyt duży lepiej zacznij od bloga na WordPressie. Potrzebna będzie jedynie umiejętność edytowania tekstu oraz ciekawy pomysły na poruszaną tematykę. Bardzo prosto będziesz mógł dodawać kolejne wpisy i uzyskiwać komentarze bez potrzeby dodatkowych czynności, jak w przypadku klasycznej strony internetowej. Dopiero kiedy Twoja działalność znacznie się rozwinie polecamy rozpoczęcie przygody z własną stroną www, przy wsparciu specjalistów z renomowanych agencji internetowych takich jak na przykład działająca w Poznaniu, Szczecinie i Berlinie G2 TEAM.

Projektowanie stron wrocław