Interaktywne strony internetowe stworzone z wykorzystaniem nowego HTML 5

Data dodania: 24.07.2017


Projektowanie stron szczecin

Interaktywne strony internetowe umożliwiają użytkownikom oglądanie ciekawego video, zabawnych animacji i słuchanie przyjemnej muzyki, a także dostęp do innych multimedialnych plików. Najpopularniejszym, choć przestarzałym sposobem zapewniania swoim odbiorca tego typu atrakcji na witrynie www jest zastosowanie technologii Flash. Obecnie jest ona skutecznie wypierana przez konkurencyjny  HTML 5. Co więcej Flash okazuje się być bardzo uciążliwy dla użytkowników, ponieważ często irytuje notorycznie działającymi animacjami lub autoodtwarzającymi się piosenkami. Dlatego coraz większa liczba osób wybiera HTML 5. Jest on znacznie bardziej dyskretny. W dodatku gwarantuje bardzo dobre wyniki wyszukiwań w Google, przez co korzystniej wpływa na efekty działań pozycjonerskich. Technologię tę wykorzystuje w tworzeniu stron internetowych, uznana na rynku niemieckim oraz polskim agencja G2 TEAM, z która w każdej chwili możesz podjąć współpracę osiągając zamierzone efekty.

Czym jest nowość HTML5?

HTML 5 jest językiem znaczników, który umożliwia pojawianie się stron w wyszukiwarkach internetowych. Jego zadaniem jest tworzenie opisu poszczególnych elementów składających się na dokument, czyli wszystkich akapitów, hiperłączy oraz nagłówków. Dzięki niemu na stronach możemy oglądać zdjęcia, animacje i inne multimedialne pliki. Zastąpił on swojego poprzednika, którym był HTML 4.1. Zastosowanie go ma ogromny wpływ na pozycjonowanie strony w wyszukiwarce Google. Ponieważ jej roboty indeksują witrynę w wyższych wynikach wyszukiwań. Należy podkreślić, że HTML5 to zupełna nowość mająca wiele korzyści. Uznaje się ją za najlepsze z narzędzi do kreowania witryn www. Strony oparte o ten język programowania bardzo dobrze działają na różnych urządzeniach mobilnych i systemach operacyjnych. Ponieważ łącząc HTML 5 z CSS możemy uzyskać responsywną stronę odtwarzaną na ekranach o różnych rozmiarach i rozdzielczościach. Kod HTML 5 sprawnie funkcjonuje w dużej liczbie przeglądarek, z wyjątkiem starszych np. Internet Explorer. W przeciwieństwie do Flash’a działa bardzo szybko i jest bezpieczny. Bez problemu można go zastosować zamiast obciążającego komputer Flash’a przy tworzeniu strony www. Sprawdzi się on także w budowaniu gier komputerowych. Cechują go zupełnie nowe, dotąd niedostępne funkcje, do których zalicza się: Geolocation, File API oraz History API.

Warto pytać agencje internetowe na jakich językach programowania pracują tworząc dla Ciebie witrynę. Ponieważ najlepszym obecnie jest opisywany w artykule HTML 5. Na jego zastosowanie możesz liczyć realizując swój wymarzony projekt w działającej w Poznaniu, Szczecinie i Berlinie agencji G2 TEAM. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą i zrealizowanymi zleceniami!

Projektowanie stron wrocław