Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu strony internetowej?

Data dodania: 27.12.2016


Firmowa strona internetowa musi być wykonana z najwyższą dbałością o każdy detal. To właśnie odwiedzając taką stronę potencjalny klient może podjąć decyzję o tym, czy chce skorzystać z naszych usług czy też nie. O czym powinien pamiętać właściciel firmy konsultując projekt witryny firmowej ze specjalistami, którzy zajmą się jej wdrożeniem? Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu strony internetowej?

Użyteczność witryny

Jednym z pojęć, które już od dłuższego czasu robią ogromną karierę, jeśli chodzi o projektowanie stron www jest usability, czyli po prostu użyteczność. W centrum uwagi zleceniodawcy i przede wszystkim osób odpowiedzialnych za stworzenie koncepcji strony powinna być więc intuicyjna obsługa strony i pozytywne doświadczenia z nią związane. Warto tu sięgnąć po termin UX, czyli User Experience, który odnosi się właśnie do tego, w jaki sposób użytkownik będzie kojarzył wizytę na naszej stronie www.

Polecamy usługi dla firm: projektowanie stron internetowych

Użyteczność strony internetowej firmy jest o tyle istotna, że wpływa na zadowolenie naszego potencjalnego klienta z prezentowanej przez nas oferty. Jeśli użytkownik będzie miał problem ze znalezieniem interesujących go informacji, będzie musiał zbyt długo czekać na wczytanie się strony albo napotka brak praktycznych opcji, na które liczył najprawdopodobniej opuści naszą stronę i zacznie poszukiwania u konkurencji.

Zobacz też, co oferuje agencja interaktywna Poznań

Optymalizacja strony pod kątem SEO

Zdecydowana większość internautów szukając konkretnego produktu lub usługi zaczyna od wpisania interesującego ich hasła w wyszukiwarkę internetową. Dlatego już na etapie projektowanie strony www warto pomyśleć o tym, żeby właśnie nasza witryna pojawiała się najwyżej w wynikach wyszukiwania – pomoże w tym optymalizacja strony pod kątem SEO. Pod tym skrótem kryje się pojęcie Search Engine Optimization i należy przez nie rozumieć wszystkie działania, które sprawią, że strona jest dobrze oceniana przez wyszukiwarki. Optymalizacja powinna dotyczyć zarówno treści, jak i mechanizmów działania strony.

Szukasz specjalistów w sieci? Polecamy: content marketing Poznań

Dostosowanie do urządzeń mobilnych

Ostatnim, ale nie mniej ważnym aspektem, na którym warto się skoncentrować przy projektowaniu firmowej strony www jest dostosowanie jej do potrzeb użytkowników urządzeń mobilnych. Wszystkie analizy i dane wskazują na rosnący udział tej grupy w ogólnej liczbie użytkowników sieci. Coraz chętniej korzystamy z Internetu na telefonach, tabletach i robimy zakupy w e-sklepach za dotknięciem palca na smartfonie – kto zapomni o tej grupie, może tego szybko pożałować. Wersja mobilna strony lub projekt witryny w technologii responsywnej, czyli RWD jest absolutnym obowiązkiem.

Sprawdź: strony internetowe Poznań