Strona internetowa – co to jest CMS?

Data dodania: 14.09.2016


Obecnie każda działalność biznesowa, jeśli ma mieć szanse na powodzenie i odniesienie sukcesu musi być widoczna w sieci. Trudno byłoby znaleźć kogoś, kto nie zgodziłby się z tym stwierdzeniem, dlatego firmy zajmujące się projektowaniem stron internetowych mają pełne ręce roboty. Ale proces ten nie powinien się kończyć jedynie na stworzeniu witryny www. Co to jest CMS, o którym tak wiele słychać w świecie projektowania firmowych stron internetowych? Systemy CMS służą temu, żeby na bieżąco zarządzać zawartością strony internetowej bez zaawansowanej wiedzy informatycznej. 

Co to jest CMS

CMS to dosłownie system zarządzania treścią, tłumaczone z języka angielskiego: Content Management System. Głównym celem wdrażania stron na takim oprogramowaniu jest możliwość oddzielenia zawartości strony internetowej od jej struktury.

Dla przeciętnego użytkownika oznacza to po prostu tyle, że może on na własną rękę dokonywać aktualizacji treści zawartych na stronie, bez potrzeby angażowania specjalisty z branży informatyki. Taka osoba jest niezbędna na etapie tworzenia samej struktury, rozkładu czy funkcjonalności strony www Poznań. Po uruchomieniu witryny opartej na wybranym CMS właściciel nie jest skazany na asystę programistów i web developerów – może całkowicie niezależnie dodawać, edytować lub usuwać wybrane treści.

Co można zrobić za pomocą CMS

Strony internetowe Poznań oparte na systemach CMS pozwalają na aktualizowanie zawartych na niej treści – zarówno tekstów, zdjęć, infografik, odnośników do innych witryn czy różnego rodzaju multimediów. Panel administracyjny poszczególnych CMSów będzie się nieco różnił, jednak zawsze jest na tyle intuicyjny, że nikt nie powinien mieć problemów z jego obsługą.

Poza tymi podstawowymi opcjami, do większości systemów zarządzania treścią tworzone są specjalne wtyczki, które znacznie rozszerzają funkcjonalność strony www (Poznań).

Kiedy warto zdecydować się na CMS

W zasadzie nie ma przeciwwskazań do tego, aby korzystać z systemów zarządzania treścią przy firmowej stronie internetowej (Poznań). CMS nie stwarza żadnych przeszkód do tego, aby strona była atrakcyjna pod względem wizualnym czy wykorzystywała najnowsze rozwiązania technologiczne. Agencje interaktywne, które zajmują się projektowaniem stron internetowych w Poznaniu czy innych miastach w Polsce.

co to jest cms projektowanie strony www poznań

strony internetowe (Poznań) oparte na CMS pozwalają na łatwą aktualizację treści 

Dodatkowo warto pamiętać, że systematycznie aktualizowane treści są lepiej oceniane przez wyszukiwarki internetowe, co może się przełożyć na większą liczbę odsłon i wymierne zyski, zależnie od celów właściciela strony www Poznań. Witryny zaprojektowane na oprogramowaniu typu CMS często posiadają specjalne moduły dostosowane do wpierania działań z zakresu pozycjonowania stron, dzięki czemu dużo łatwiej jest wprowadzać w życie strategię SEO.

Zobacz także: pozycjonowanie stron Poznań

Jaki CMS jest najlepszy

Skoro już wiemy, że zdecydowanie warto wybrać stronę opartą o system CMS można przejść do odpowiedzi na pytanie jaki system wybrać? Do najbardziej popularnych należą platformy: WordPress, Joomla, Drupal, X3, TYPO3 czy ModX – z czego ten pierwszy jest niekwestionowanym liderem zarówno jeśli chodzi o liczbę aktywnych użytkowników, stron czy dostępnych dodatków.

Część z takich dodatkowych wtyczek jest zupełnie darmowa, za inne trzeba zapłacić Podobnie jest z szablonami, na których oparty jest wygląd strony www Poznań – można wybierać spośród wielu bezpłatnych, ale do dyspozycji użytkowników jest również szeroka gama szablonów płatnych.


Więcej: projektowanie stron internetowych Poznań, w oparciu o nowoczesne systemy zarządzania treścią.