Technologia HTML5

Data dodania: 05.05.2017


Jeszcze niecałe dziesięć lat temu uznawano, że Internet przyszłości będzie tworzony za pomocą technologii HTML5. To właśnie dzięki niej współczesna wirtualna rzeczywistość jest wysoce interaktywna i pełna niepowtarzalnych barw. Jednak czym tak naprawdę jest technologia HTML5?

Projektowanie strony internetowej nie może się odbyć bez wcześniejszego określenia, o jaką technologię ma być oparty projekt. Jeśli nie przekona nas innowacyjny design HTML5, możemy wybierać z szerokiego wachlarza możliwości i zdecydować się m.in. na PHP, MySQL, Yii2 Framework, Zend Framework, Angular.js, Backbone.js, Node.js, CSS3, Ionic, AWS, czy też Rackspace.

Technologia HTML to bardzo szerokie zjawisko, którego sposób działania trzeba by było wyjaśnić w bardzo obszerny sposób. Jednak najprostsza mówi, że HTML to po prostu język opisu strony internetowej. Każda witryna jest skonstruowana zgodnie ze wzorcem HTML, dzięki czemu w różnych przeglądarkach możemy oglądać ten sam obraz. Dzięki takiej technologii możliwe jest projektowanie stron internetowych – technologia HTML5 umożliwia m.in. odtwarzanie filmów wideo i utworów audio bezpośrednio w przeglądarce, nie wymagając przy tym dodatkowych programów, ani rozszerzeń. To co szczególnie wyróżnia HTML5 to dynamiczne renderowanie kształtów i obrazów, która umożliwia płynne przejścia między grafikami i treścią. Warto też zaznaczyć, że ten typ technologii zapewnia uniwersalność stron internetowych, która objawia się w ten sposób, że są bez problemów obsługiwane przez tablety, smartfony, a także telewizory z funkcjami internetowymi.

Odpowiedź na pytanie, która technologia spełni nasze oczekiwania pojawi się dopiero podczas konsultacji z agencją interaktywną, z którą podejmiemy współpracę. Jednak nie wszystkie firmy bazują na wyżej wymienionych technologiach. Warto wziąć to pod uwagę podczas wybierania agencji, która zajmie się projektowaniem naszej strony internetowej. Przykładowo, w g2 team będziemy mieli gwarancję na to, że zespół specjalistów dobierze dla nas najlepszą ofertę i w pełni opracuje witrynę online naszej firmy. Od warstwy graficznej, przez wartościową treść, aż po wdrożone technologie będziemy mogli liczyć na doradztwo ekspertów. Warto zaznaczyć, że strony internetowe tworzone przez g2 team są oparte na indywidualnym layoucie oraz systemie zarządzania treścią. który pozwala na łatwą aktualizację zawartości witryny.

Jeśli chcemy, aby nasza strona internetowa zachwycała swoją warstwą wizualną, ale także zachęcała użytkowników do korzystania z niej, warto zdecydować się właśnie na technologię HTML5. Jednak ostateczny wybór należy do nas.

strony www Poznań